Bize Ulaşın

Doç. Dr. Can Fuat Gürlesel tarafından pompa, vana ve kompresör sektörlerini tüm yönleriyle ele alan ve POMSAD için hazırlanmış olan Pompa, Kompresör ve Vana Sanayii Sektör Raporu çalışması tamamlanmıştır.

2018 yılı verilerini kapsayan güncellenen rapor; üç sektörün tanımları ve kapsamlarını ele alarak başlamakta ardından; “Türkiye’de Sanayiinin Gelişimi ve Temel göstergeleri” başlığı altında sektörleri girişim sayıları, istihdam rakamları, üretim değerleri, katma değer, ciro, makine sanayii içindeki paylar, sanayi üretimi, iş gücü verimliliği, dış ticaret rakamları ve pazarlar, rekabet yapısı, firma ölçekleri, karlılık ve faaliyet karları, teknoloji faaliyetleri, üretimde ithal aksam ve parça kullanımı verileri, iç pazar büyüklüğü, gelişme eksenleri başlıkları altında ele almaktadır. Raporda; “Dünya Pompa-Vana-Kompresör Sanayii” başlığı altında; dünya pazar büyüklükleri, gelişme alanları, üretici ve tüketici eğilimleri, dünya ihracat ve ithalat verileri, ithalatçı ve ihracatçı ülkeler ve Türkiye’nin ticaret alanında dünyadaki konumu gibi başlıkları detaylı bir şekilde, grafik ve tablolarla ele alınmaktadır. 


Rapor POMSAD üyesi firmalara ücretsiz olarak gönderilecek olup, raporu temin etmek isteyen POMSAD üyesi olmayan firma ve gerçek kişilerin pomsad@pomsad.org.tr adresinden derneğimizle irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Rapor içeriği için lütfen tıklayınız...

Yukarı