Bize Ulaşın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK), Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı (ISKAV) ile gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde İSMEK İklimlendirme Okulu’nu açtı.

Okulun eğitimleriyle, İstanbul’da ikamet eden ve iklimlendirme sektöründe çalışmak isteyen 18-30 yaş arası vatandaşların, mesleki ve teknik eğitim alarak meslek edinmesi hedeflenmekte. İklimlendirme sektörüne yönelik eğitimlerle ayrıca ilköğretim mezunu olup işsiz, mesleği olmayan ya da meslek değiştirmek isteyen gençlerin de iklimlendirme sektörüne eğitimli teknik personel olarak kazandırılması amaçlanıyor.

İSMEK İklimlendirme Okulu’nda mesleki ve teknik eğitim alarak mezun olanlar, teknik eleman olarak sektörde çalışmaya başlayabilecekleri gibi, isterlerse mesleki yeteneklerini profesyonel eğitimlerle arttırabilecek. Güngören’de açılan okulda eğitim alacak olan katılımcılar, İSMEK ve ISKAV’ın birlikte oluşturacakları bir heyetin yapacağı mülâkatlar sonucunda belirlenecek. Okulda eğitim almak isteyenler, ön başvurularını İSMEK’in web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirecek. Ön başvuruyu yapan adaylar, eğitim merkezine gelerek, başvurularını kesin kayda dönüştürebilecek.

İSMEK’in 15 uzmanlık okulundan biri olan İklimlendirme Okulu’nda eğitimler, “Temel” ve “Profesyonel” olmak üzere iki kısımda toplanıyor. Temel seviyedeki eğitimler, “teorik” ve “pratik” olarak iki bölümde veriliyor. Temel Seviye eğitimler; “Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma ve Mekanik Tesisat” başlıkları altında işleniyor. İSMEK İklimlendirme Okulu’nda eğitim alanların temel eğitimi tamamlayanlar, teknik eleman olarak sektörde çalışmaya başlamalarının ardından uzmanlaşma ihtiyacı doğrultusunda açılan profesyonel seviye eğitimlere katılabilecek. Okulun Profesyonel Seviye eğitimleri; Isıtma Dalı Deneyimli Teknik Eleman (IDTE) Eğitimi, Mekanik Tesisat Dalı Deneyimli Teknik Eleman (MDTE) Eğitimi, Soğutma-Klima Dalı Deneyimli Teknik Eleman (SDTE) Eğitimi, Havalandırma Dalı Deneyimli Teknik Eleman (HDTE) Eğitimi başlıkları altında veriliyor. Okulun eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar, MEB Onaylı İSMEK sertifikasının yanı sıra ISKAV sertifikası alabilecek.

ISKAV, MTMD, DOSİDER, İSKİD, İZODER, TTMD, SOSİAD ve POMSAD okulun proje ortağı kurumlar oldu.

Okulda yer alan, Elektrik Motorları ve Pompa Laboratuvarı içerisinde ihtiyaç duyulan;

-Pompa Uygulama Seti
-Elektrik Motoru Devre Seti
-İş İstasyonları ve Tezgahlar ile
-Tüm Uygulamalar için Sarf Malzemelerinin tümü derneğimiz tarafından temin edilerek İSMEK İklimlendirme Okuluna teslim edilmiştir.
Pompa Uygulama Seti derneğimiz adına KSB Pompa Armatür San. Tic. A.Ş. firması tarafından hazırlanarak okula teslimi gerçekleştirilmiştir.
Eğitimler kapsamında öğrencilere 4 saat teorik 8 saat pratik eğitim olmak üzere toplam 12 saat “Sirkülasyon Pompaları ve İşletmeye Alma” dersi de verilecektir.

İSMEK İklimlendirme Okulu; Mehmet Nesihi Özmen Mah. Çam Sok. No. 19 Kat: Zemin Güngören/İSTANBUL adresinde hizmet veriyor.
Okul hakkında detaylı bilgi için: http://www.ismek.ist/tr/kurs_icerik.aspx?KursMerkezi=362&list=branslar

İklimlendirme Okulu broşürü için lütfen tıklayınız. 

 • a
 • a1
 • b
 • c
 • d
 • e
 • f
 • g
 • h
 • i
 • j

 

 

 

Yukarı