Bize Ulaşın

ISK SODEX 2019 Fuarı kapsamında, derneğimizin ülke temsilcisi olduğu Avrupa Birleşik Su Etiketi ile ilgili Etiket Genel Müdürü Sn. Yvonne Orgill tarafından sektöre yönelik bir bilgilendirme konferansı gerçekleştirildi.

POMSAD davetiyle ülkemize gelen Yvonne Orgill, 2 Ekim günü Tüyap Fuar Alanı Karadeniz Salonunda sektör temsilcilerine yönelik Avrupa Birleşik Su Etiketi ile ilgili bir konferans verdi.

Yvonne Orgill katılımcılarla; neden böyle bir etikete ihtiyaç duyuluyor, bu güne kadar yaşanan süreç, etiketin bu süreçte yaşadığı gelişim, Avrupa Komisyonu'nun pozisyonu ve etiketin üreticilere ve sanayiye sağlayacağı katkılar ile ilgili bilgiler içeren sunumunu paylaştı.

Sunum için lütfen tıklayınız. 

Banyo ekipmanlarını kapsayan (musluklar, duşlar, duş başlıkları, küvetler, klozetler, sifonlar, pisuvarlar vb.) Birleşik Su Etiketi (Unified Water Label - UWL) söz konusu ürünlerdeki su ve enerji tüketiminin tüketiciler tarafından kolayca anlaşılmasını amaçlayan söz konusu etiket gönüllü bir etikettir.

Söz konusu etiketin web sitesi http://www.europeanwaterlabel.eu ‘dur. 

Etiket kullanımı için sisteme kayıt olmak gerekmekte olup kayıtlar http://www.europeanwaterlabel.eu/schemeforms.asp linkine tıklanarak gerçekleştirilebilmektedir.

İlgili etikete yönelik kılavuzlara kayıt numarasıyla http://www.europeanwaterlabel.eu/downloadblanklabels.asp linkine tıklanarak ulaşılabilir.

Şirket kayıt numarası olmayan ve etiketi kullanmak isteyen firmalar Vikki.hollins@europeanwaterlabel.eu ve/veya derneğimizle irtibata geçerek bu konuda destek talep edebilirler.

  • waterlabel
  • waterlabel2
  • waterlabel3

 

Yukarı